Kamera cofania – sprawdź, jak podłączyć funkcjonalny sprzęt w Twoim aucie

0

Kamera cofania to standard w nowoczesnych samochodach. W przeciwieństwie do starszych modeli aut, które fabrycznie nie oferują takiego udogodnienia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby dokupić urządzenie pomagające w trakcie parkowania lub jazdy tyłem. Jak podłączyć kamerę cofania? Czytaj dalej, a przekonasz się, że nie jest to trudne zadanie.

Jak podłączyć kamerę cofania?

Zastanawiając się, jak podłączyć kamerę cofania, musisz wiedzieć, że wszystko zależy od rodzaju urządzenia oraz miejsca montażu. Najpopularniejsze modele są kompatybilne z ramką tablicy rejestracyjnej. Instalacja nie należy wówczas do najtrudniejszych zadań. Najwięcej problemów stwarza przeprowadzenie kabla i połączenie z wyświetlaczem umiejscowionym na desce rozdzielczej.

Kabel może zostać przeciągnięty pod podsufitką. Inną metodą jest poprowadzenie pod wykładziną. Mowa tutaj o przedniej części przewodu. Pozostały fragment zostaje następnie przeprowadzony przez podsufitkę. Nie zaleca się natomiast pozostawienia kabla na widoku. To wygodne rozwiązanie, lecz nieestetyczne. Co więcej, istnieje ryzyko jego naruszenia przez kierowcę lub pasażerów.

Jak podłączyć kamerę cofania do ekranu?

Pamiętaj, że urządzenie może wymagać kilku kabli. Zwłaszcza jeśli chcesz, aby obraz wyświetlany na ekranie stacji multimedialnej był wybudzany w momencie przystępowania do jazdy na biegu wstecznym. Jak zatem podłączyć kamerę cofania do ekranu? Musisz upewnić się, że przewody posiadające odmienne kolory podpinane są do właściwego gniazda o takiej samej kolorystyce.

Kabel koloru żółtego odpowiada za doprowadzenie zasilania do kamery oraz monitora. Z kolei czerwony zasilany ze świateł cofania pozwala automatycznie wyświetlać obraz przy zastosowaniu biegu wstecznego. Chcąc korzystać z takiej możliwości, kamerę cofania należy wcześniej podpiąć do tylnego światła.

Podłączanie kamery cofania do światła wstecznego

Jak podłączyć kamerę cofania do światła wstecznego? Cała sztuka polega na podpięciu czarnego minusowego przewodu do fabrycznej masy, natomiast czerwonego dodatniego – do kamery cofania. Możesz wykorzystać w tym celu szybkozłączkę, która ułatwi spinanie końcówek poszczególnych kabli.

Jeśli zastanawiasz się, czy podłączenie kamery cofania ma sens, odpowiedź brzmi: tak. Funkcjonalne urządzenie jest sporym udogodnieniem zarówno dla zaawansowanych kierowców, jak i tych mniej doświadczonych, którzy chcą m.in. podnieść umiejętności parkowania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl