Jak podłączyć radio samochodowe? Podpowiadamy

0

Nic tak nie uprzyjemnia jazdy, jak ulubiona muzyka wprost z głośników w aucie. Aby móc czerpać pełną frajdę, należy zadbać o prawidłowy montaż urządzenia grającego. Jak podłączyć radio samochodowe? Czytaj dalej, a unikniesz podstawowych błędów podczas instalacji.

Instalacja radia samochodowego – co trzeba wiedzieć?

Montaż radia w aucie wydaje się trudną czynnością. Nic bardziej mylnego. W praktyce nie jest to skomplikowane zadanie. W jego realizacji nie potrzeba fachowej pomocy specjalistów od elektroniki samochodowej. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość i przestrzegać kilku najważniejszych zasad.

Jak zatem podłączyć radio samochodowe? Na początek musisz wiedzieć, że złożoność zadania zależy od tego, jakie urządzenia posiadasz już w swoim aucie. Znaczenie ma też model pojazdu. Starsze z reguły nie wymagają dużej ingerencji w deskę rozdzielczą. Oprócz tego należy mieć na uwadze rozwiązania oferowane przez montowany sprzęt. Obecne odbiorniki są na tyle wielofunkcyjne, że pełnią także rolę m.in. nawigacji. Rozbudowane stacje multimedialne mogą wymagać nieco więcej pracy w trakcie instalacji.

Jak podłączyć radio samochodowe?

Zastanawiając się, jak podłączyć radio samochodowe, musisz wiedzieć, że przed umiejscowieniem odbiornika we wskazanym miejscu, do gniazda należy doprowadzić kable. Ich ukrycie za deską rozdzielczą wymaga dużej ostrożności, wszak w łatwy sposób można doprowadzić do uszkodzeń instalacji elektrycznej. Natomiast, gdy przewody idące do akumulatora zostaną wprowadzone, podłącz je do wtyczek kostki ISO.

Zawiera ona kilka wejść, w których umieścisz kable spełniające odrębne zadania. Aby całość podpiąć we właściwy sposób, wystarczy odpowiednio połączyć kolory przewodów z wtykami złącza ISO:

- czarny – odpowiada za masę zasilania. Przewód należy podłączyć do ujemnej klemy akumulatora,

- żółty – podtrzymuje zasilanie radia, gdy zajdzie potrzeba zmiany jego ustawień. Łączy się z dodatnim biegunem akumulatora. Czasami może to być kabel czerwony lub pomarańczowy,

- czerwony/pomarańczowy – odpowiada za zasilanie, czyli możliwość uruchomienia radia po przekręceniu kluczyka w stacji.

Jak podłączyć radio samochodowe do głośników?

Montaż nowego urządzenia nie kończy się na podpięciu do zasilania. Nie można też zapominać o głośnikach. Jak podłączyć radio samochodowe, aby cieszyć się dźwiękiem? Tutaj również należy zwrócić uwagę na kolory. Za przednie głośniki odpowiadają przewody szare i białe, natomiast za tylne – fioletowe i zielone.

Poszczególne z nich muszą znaleźć się w głośnikowej części kostki ISO. Zadbaj o to, aby kable nagłaśniające szły do kolumn, a nie akumulatora. O pomyłkę nietrudno, co nierzadko skutkuje uszkodzeniami przewodów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl