Jak podłączyć CarPlay? Przekonaj się, że to proste!

0

Nie ulega wątpliwości, iż współcześni kierowcy na każdym kroku poszukują innowacyjnych i funkcjonalnych środków, które nie tylko uprzyjemniają podróż, ale również zwiększają bezpieczeństwo jazdy. Jednym z nich jest możliwość połączenia smartfona z systemem multimedialnym auta. Obsługa połączeń telefonicznych, korzystanie z nawigacji – to tylko przykładowe udogodnienia, jakie niesie ze sobą powyższe rozwiązanie. Powstaje zatem pytanie, jak podłączyć CarPlay? Przekonaj się, że to proste!

Jak podłączyć CarPlay? Instrukcja w kilku krokach

Jak podłączyć CarPlay? Montaż odbywa się w kilku krokach, a cała procedura nie należy do szczególnie skomplikowanych. Zwłaszcza jeśli wybierzesz stację dedykowaną konkretnemu modelowi auta. Pierwszy krok to demontaż fabrycznego radia. Następnie po usunięciu zabezpieczeń z nowego urządzenia, wystarczy je włożyć w miejsce starego. W dalszej kolejności zainstaluj anteny GPS i WiFi. Im bliżej szyby czołowej, tym lepiej.

Co dalej? Nie obejdzie się oczywiście bez konfiguracji sprzętu, podążając za wskazówkami widocznymi na ekranie. Za pośrednictwem dotykowego ekranu sprawdź też, czy wszystkie najważniejsze systemy działają prawidłowo.

Jak podłączyć CarPlay? Nie zapominaj o dodatkowym module

Zastanawiając się, jak podłączyć CarPlay, musisz też pamiętać o specjalnym module, dzięki któremu zyskasz dostęp do przewodowej lub bezprzewodowej komunikacji. Mowa o CarPlay Box umożliwiającym przenoszenie dowolnych aplikacji zainstalowanych w smartfonie na wyświetlacz znajdujący się na desce rozdzielczej.

Tego rodzaju urządzenia są kompatybilne zarówno z telefonami wykorzystującymi system Android, jak i iOS. Co zyskasz dzięki takiemu rozwiązaniu? Krótko mówiąc, w jednym miejscu znajdzie się centrum rozrywki i logistyki. Możliwość obsługi połączeń bez konieczności chwytania telefonu w dłoń wpłynie na poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Zwłaszcza przy szczególnie niesprzyjających warunkach pogodowych. W każdej chwili możesz też odtworzyć ulubioną muzykę lub jakiekolwiek inne treści, także poprzez serwisy internetowe, takie jak YouTube. 

Oczywiście to nie wszystkie funkcjonalności, z jakich możesz skorzystać dzięki innowacyjnym rozwiązaniom. Jeśli chcesz poznać wszystkie z nich, zachęcamy do zapoznania się urządzeniami, które znajdziesz w asortymencie naszego sklepu internetowego. Posiadamy sprzęty dedykowane wielu popularnym markom aut, spełniające wymagania najbardziej wymagających użytkowników.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl